The product "VOODOO LAB PPBAR-RS12 2.1MM STRAIGHT & RIGHT ANGLE: 12”" is in the cart.
VOODOO LAB PPBAR-RS12 2.1MM STRAIGHT & RIGHT ANGLE: 12”
Double-tap and hold to zoom.
Mouse over the image to zoom.
Product Code: PPBAR-RS12.......
POWER SUPPLY CABLE/ADAPT VOODOO LAB PPBAR-RS12 2.1MM STRAIGHT & RIGHT ANGLE: 12”
  • Quantity Available: 0
  • Availability: Usually ships within 2 to 5 weeks if in stock at the supplier.
The most widely used cable with a 2.1mm straight and a 2.1 mm right angle connector and standard (center negative) polarity. Used with a majority of popular pedal brands including Boss, MXR/Dunlop, TC Electronic Nova, Line 6 ToneCore, Ibanez and more. Either the straight or right angle connector can be plugged into the pedal.
SPECS
  • Power Supply Connector: 2.1mm Right Angle Barrel Plug
  • Pedal Connector: 2.1mm Straight Barrel Plug
  • Polarity: Standard (Center Negative)
  • Length: 12 in / 30 cm
Your Browsing History
VOODOO LAB PEDAL POWER X4 18V
MESA BOOGIE MARK V
VOODOO LAB HEX AUDIO LOOP SWITCHER
You May Also Be Interested In
The product "BOSS PSB-120" is in the cart.
BOSS PSB-120
  • Quantity Available: 0
The product "YAMAHA PA150 KEYBOARD AC POWER ADAPTER" is in the cart.
YAMAHA PA150 KEYBOARD AC POWER ADAPTER
  • Quantity Available: 6
  • Availability: Ships within 2 business days
The product "DUNLOP ECB-004 18VDC" is in the cart.
DUNLOP ECB-004 18VDC