The product "VOODOO LAB PPBAR-R12 2.1MM RIGHT ANGLE ON BOTH ENDS: 12”" is in the cart.
VOODOO LAB PPBAR-R12 2.1MM RIGHT ANGLE ON BOTH ENDS: 12”
Double-tap and hold to zoom.
Mouse over the image to zoom.
Product Code: PPBAR-R12........
POWER SUPPLY CABLE/ADAPT VOODOO LAB PPBAR-R12 2.1MM RIGHT ANGLE ON BOTH ENDS: 12”
  • Quantity Available: 0
  • Availability: Usually ships within 2 to 5 weeks if in stock at the supplier.
The most widely used cable with 2.1mm right angle connectors on each end and standard (center negative) polarity. Used with a majority of popular pedal brands including Boss, MXR/Dunlop, TC Electronic Nova, Line 6 ToneCore, Ibanez and more.
SPECS
  • Power Supply Connector: 2.1mm Right Angle Barrel Plug
  • Pedal Connector: 2.1mm Right Angle Barrel Plug
  • Polarity: Standard (Center Negative)
  • Length: 12 in / 30 cm