The product "GATOR GP-TRAP-3614-16 DELUXE UTILITY CASE W/WHEELS" is in the cart.
GATOR GP-TRAP-3614-16 DELUXE UTILITY CASE W/WHEELS
Double-tap and hold to zoom.
Mouse over the image to zoom.
Product Code: GP-TRAP-3614-16..
DRUM ACCESSORY CASE GATOR GP-TRAP-3614-16 DELUXE UTILITY CASE W/WHEELS
  • Quantity Available: 0
  • Availability: Usually ships within 2 to 5 weeks if in stock at the supplier.
Percussion Trap Case
  • Deluxe Rotationally Molded Utility Case
  • Carpet Lined Interior Prevents Scratches During Transport
  • Removable Top Tray is Carpet Lined and Perfect for Additional Equipment
  • Heavy-duty web straps with quick release buckles secure the lid
  • Recessed blue rubber wheels
  • 6 spring-loaded, rubber gripped handles provide various carry and tow options
  • Molded lid allows for stacking with additional Gator trap cases
Interior Dimensions
Interior Length 36 "
Interior Width 14 "
Interior Height 16 "